Je zvláštní , že lidé , kteří nám nejvíce ublížili , jsou právě ti , kteří nám slibili, že to nikdy neudělají.

Červenec 2012

Tajemství

23. července 2012 v 14:28 | - B
"A jaké přání máš ty, Terezko? " podívala se na mě učitelka a celá třída očekávala ,co řeknu.Podívala jsem se na Adrianu.Kreslila si něco do sešitu a dělala,že učitelčin dotaz neslyšela.
" Moje přání je to,aby se Andy nedostala na Konzervatoř.." vypadlo to ze mě.Nechtěla jsem to říct,protože jsem věděla,že tohle přání je sobecké.Andy zvedla oči.Měla v nich slzy.
"Proč si přeješ zrovna to,aby se Andy nedostala na Konzervatoř? Copak jí to nepřeješ? " učitelka mě neměla ráda a myslím,že tímto si o mně bude ještě myslet , že jsem sobec,jako celý zbytek třídy,který ví,jak je An talentovaná.
"Protože , jestli AN půjde na Konzervatoř bude bydlet v Brně a to mě zničí .." až po této větě jsem si uvědomila, že brečím. Adriana mě objala. Učitelka mě nechala být a přešla na dalšího žáka a jeho přání.Opravdu jsem to An přála a byla jsem si jistá,že ona na Konzervatoř půjde , protože slyšel ji hrát na klarinet je zážitek i pro takového ANTItalenta jako já ,ale nevidět An 7 dní v týdnu pro mě bude hrozně těžké.Raději bych byla,kdyby semnou šla na gympl.Naše objetí rozlomil až zvonek , který nám důstojně oznámil konec hodiny.
Došly jsme do šatny a rozloučily se ze zbytkem třídy.Řekly si ,co se zítra bude dít a opustily náš ústav .Před školou na mě čekal Robert. Ohlédla jsem se po An ,když ho uviděla její obličej dostal tvar,jako by snědla citron..Neměla Roberta ráda.Nevím proč,měla jsem za to,že si nikdy nic neudělali.Robert byl starší než já o čtyři roky.Nechtěla jsem si to u něj pokazit pubertálníma výpadkama.Dala jsem mu pusu a chytla ho za ruku.An a Robert se vůbec nepozdravili.Je to mezi něma horší a horší.Ještě ,že jsou oba natolik rozumní a nehádají se přede mnou.Robert měl nové auto Octavii Scaut.Jeho taťka je právník a mamka doktorka takže peníze mají.Bydlí ve Starém Městě , stejně jako parta dalších kluků.Sedli jsme do auta a začala hrát naše oblíbená písničky : ŽIJEME LEN RAZ ! An byla nadšená a hned ,bez ohledu na to,že v autě byl Robert začala odříkávat slova písničky.Robert rychle radio zeslabil a naštvaně,jako bychom udělaly kdo ví co , zasyčel : "Laskavě se posuň pojede ještě David s Petrem" . Andy sebou cukla.Pojede David! Kluk,do kterého je Andy hrozně zamilovaná už přes 2 roky! Podívala jsem se na ni ve vzpětném zrcátku.Snažila se tvářit klidně , ale já ji znám.V tom začala hrát Christina Perry - Jar of hearts , písnička při které se Adriana a David líbali a on na další den dělal,že se nic nestalo.Dělal ji to vždycky.Po každé akci.An je hrozně silná,že to vydrží.Já bych mu už jednu vlepila.Po chvíli Robert opravdu zastavoval u hospody a oni dva nastupovali.David vedle An a Petr za mě.
" Hej, Robe dík ,že ses pro nás stavil,nevím jak bysme se do těch Tučap jinak dostali .." řekl David a usmál se na mě do zpětného zrcátka ;) Líbil se mi,ale nemohla jsem na to ani myslet,protože to byl kluk pro An.
"Existují taky letadla,taxíky a autobusy, milý Davídku :D " An prostě musela něco dodat ! Jinak by to ani nebyla ona !
" Ale pozor! Vedle mě sedí slečna Straková! Jaktože mám tu čest ? " David se usmívala a díval se An přímo do očí.Nevím proč jsem v té chvíli pocítila závist.Tohle si přece tolik přeji.A navíc mám vlastního kluka.Z přemýšlení mě vytrhl Petr.Citila jsem,že se mi prohrabuje ve vlasech.Bylo to příjemné,ale bála jsem se ,aby si toho nevšiml Robert.Všímal si ale jen cesty před ním,do debaty nevstupoval,protože věděl,že An by čekala na každou jeho chybu a oplatila by mu všchno co o ní říká.Podívala jsem se do zrcátka.Petr mi hleděl do očí a usmíval se.Taky byl pěkný.Sice né, tak jako David ale byl.Ale sakra nad čím to vůbec přemýšlím,vždyť mám Roberta! Do zrcátka už jsem se raději nedívala.Jen jednou a všimla jsem si ,že Petr něco šušká Davidovi,ten se na mě usmívá a An se taky nenápadně uculuje! Je to nějaká jejich hra? Ne,o tom by mi An řekla !Robert zastavil,vysedla jsem z auta,popadla An za ruku a tahla ji za hřiště.
" Miláčku,co to mělo být v tom autě s tím Petrem !? " An začala první mluvit,nečekala jsem to , ale alespoň jsem se utvrdila v tom,že o tom nic neví..
" Co já vím,vy jste se tam na mě tak uculovali! " a podívala jsem se Petrovým směrem.Naše oči se setkaly.Pichlo mě u srdce , otočil se a něco říkal Davidovi,ten se na mě taky podíval,ale neusmál se , jeho tvář byla vážná.
" Líbíš se mu ! Mám ti říct,že kdybys chtěla můžeš s ním jít ven! " An vypadala šťastně.Jít s Petrem ven by znamenal ale rozchod s Robertem a toho mám ráda.
" Nepůjdu s ním ven.Mám Roberta ! Andy! Já vím,že ho nemáš ráda,ale já ano! Tak toho prosím nech! " tu poslední větu jsem zařvala.Adriana se na mě udiveně podívala a odešla.Asi jsem to přehnala.Dohnala jsem ji,chytla za ruku a omluvila se jí.
" Máš Robetra ráda,ale co on tebe ? Kdy si vzpomněl na tvoje narozeniny? Na vaše výročí ? Hm ? ..Nikdy co ? a tomuhle říkáš vztah ? Že se pro tebe před tréninkem staví abyste vypadali šťastně ? Promiň ale už mi připomínáš Sáru! .." An byla naštvaná a taky trochu zvyšila hlas.
"Víš co,já vím,že to není správné takový vztah,ale on pro mě mnoho znamená . " podívala jsem se An do očí.Byla zklamaná ,ale usmála se..
" Nekazme si trénink ! Pojď se podívat jak se mučí..Potom do dořešíme."
Kluci zrovna běhaly a tak jsme se jim smály a potom se do nás David s Petrem začaly trefovat balonama..Byla to zábava.Potom se trefili do branky a místo sprchování šli rovnou za náma!
"Chlapci,vy jste teda dobří! Smradlaví,upocení a lezete za takovýma dámama ! :D " An si z nich zase musela dělat srandu , tak jak ona to umí..
"A kde ty dámy vidíš,sím tě ? " Petr ji nezůstal nic dlužen.Chvilku se ještě popichovali než došel Robert !
"Ale,ale..Takže An,ty nám děláš do Petra ? :P " snažil se být vtipný,ale nebyl.Vůbec.
" A to proč jako ? " Ohradil se nečekaně David!
" Nebo aj do tebe Davide ? :D ty si dobrá děláš dva nejlepší kamarády zároveň !" teď už jsem se naštvala aj já.Vytočil mě do bíla! An se nadechovala, ale skočila jsem ji do řeči a vybafla : " Snažíš se být vtipný ? Ne,nejsi ! S klukama se jen baví a nedělá do nich! Tak se do ní okamžitě přestaň navážet a přestaň se chovat jak malé dítě! " čekala jsem,že mi nic neodpoví ale on na mě doslova a do písmene zařval : " Jediné malé pipky jste tu vy dvě ! " nechal pivo na stole a odešel.
Všichni tři na mě zírali.Já samu sebe taky nechápala.
"Pěkně Tery,to bych do tebe neřekl ! " řekl David a usmál se . Já do sebe taky ne.Kluci se šli přesléct a na lavičce jsem seděla jen já a An..Po chvíli mi došla smska od Roberta!
" Ahoj miláčku.Promiň,že jsem na tebe tak vyjel.Jen mě mrzelo,že jí se zastaneš a mě nikdy.Odpusť Robert. ♥"
Andy si to taky přečetla,tak jak to má ve zvyku.Odfrkla si a já vlastně taky.Vykládali jsme si o seriálech a kluci se vrátili..
" Holky,jdete vůbec zítra na ukončenou ( diskotéka!) ? " zeptal se Petr a hleděl mi do očí.
" Ta je jen pro fotbalisty a jejich přítelkyně,takže Terezka jde ale já ne." řekla An ponekud zkamaně,ale já věděla,že to jen hraje,protože ona tam jde taky.
"Tak můžeš dělat mou přítelkyni ,Adrianko ! " řekl Petr a usmál se na ni.An šla,dala mu pusu na líčko a chytla ho za ruku.Já sledovala Davida.Díval se na ně a usmál se.Věděl,že si s ním hrají.
"Okej,budu mít toho nejlepšího muže pod sluncem ! " řekla An a dala Petrovi další pusu na líčko.
" Tak jo,ale aby tady Terezka nežárlila ! " řekl David a podíval se na mě .
" Já jim to přeju " usmála jsem se na ně a ani nevím proč jsem to myslela vážně..
Hned po téhle konverzaci jsme se rozešli.Kluci jeli s jiným fotbalistou,když jim Robert ujel a my šly ke kapličce.K našemu místu.Probrali jsme všechno.Napánovaly celou ukončenou..Teď jsem jen zvědavá,jak dopadne.Bylo půl desáté,když jsem došla domů a odepsala Robertovi.
"Jsem ochotná odpustit vše,ale abys urážel mě a mou nejlepší kamarádkou, to ti nikdy neodpustím.."
Na to už neodpověděl.Tak jsem šla s myšlenkami na zítřek spát.

Epilog

23. července 2012 v 12:52 | - B
Probudila jsem se až v nemocnici..Těžce jsem otevřela oči a uviděla svou dceru a její rodinu.Stáli nade mnou a nejmladší vnučka mi držela ruku.Když dcera viděla,že jsem se probrala stoupla si ke mě a usmála se .. Rozhlédla jsem se po pokoji , hledala jsem svého muže.Nikde jsem ho neviděla.Lekla jsem se .. Kde jen může být? Hlasitě jsem se nadechla a chtěla vyslovit otázku , v tom se ale otevřely dveře a v nich už stál můj muž. Spadl mi kámen ze srdce .. Když viděl,že jsem vzhůru došel ke mně a objal mě "Věděl jsem, že se ještě dneska probereš.Vždycky si byla silná.."
"Ale , co se stalo ? " podívala jsem se na celou svou rodinu.
"Babičko.Chtěla si nám říct svůj příběh ..O tvé nejlepší přítelkyni.." řekla Adriana a usmála se na mě.Přišlo mi,že je na ni tolik podobná..
" Mami..Nemusíš ho říkat.Až budeš mít více sil.Teď se ještě prospi." ano,byla jsem slabá,ale věděla jsem,že mi ubíhají poslední minuty a že teď je poslední chvíle začít.
Nadechla jsem se a začala ...

O čem kniha vlastně bude ?

22. července 2012 v 22:05 | -B
Adriana a Tereza jsou nejlepší kamarádky už od prvních krůčků , Adriana je bláznivě zamilovaná do Davida , který je však opilec a nevyjadřuje se.Tereza chlapce má. Obě holky jsou v deváté třídě,po které se jejich cesty mají rozejít . Adriana se dostala na Brněnskou Konzervatoř a Tereza jde na gympl. Ovšem pokušení Terezy holky rozdělí ještě dřív.Co se stane ? a co je rozdělí ? Počkejte si ! ;)

Moje knížka ..

22. července 2012 v 22:01 | -B
Ahojte !
Tenhle blog jsem založila,protože se s vámi chci podělit o příěh dvou nejlepších kamarádek..Postavy jsou smyšlené a kapitoly budu přidávat postupně,snad se vám kniha bude líbit..! ♥