Je zvláštní , že lidé , kteří nám nejvíce ublížili , jsou právě ti , kteří nám slibili, že to nikdy neudělají.

Srpen 2012

Ukončená!

23. srpna 2012 v 23:41 | - B
Ráno mě vzbudila mamka, protože mi chodila po pokoji a něco horlivě hledala. Dělala jsem,že ji nevidím,že neustále spím , protože mě docela zajímalo,co může slídit, ale ona mé plány překazila, po chvíli mručení prostě odešla ! Vstala jsem , proplížila se potajnu do koupelny a mezitím,co jsem si umývala zuby jsem měla uši na stopkách, abych slyšela každé mamčino slovo. Chvíli taťkovi něco horlivě vykládala,ten ji ale okřikl a řekl,že to má nechat být a tak se umlčela . A tak jsem s myšlenkou a ve víře,že o nic nepřijdu vlezla do sprchy a sputila na sebe pouze vlažnou vodu,jak to mám ve zvyku před discotékami.Miluju sprchování a upřímně nechápu An jak může dávat přednost vaně ! Po chvíli jsem vyšla a zabalila si hlavu do ručníku . Neměla jsem v plánu jít dolů, ale mamka na mě doslova zařvala ať jdu posnídat,tak jsem raději šla.Sešla jsem schody a podívala se na mamku, neměla naštvaný výraz, spíš nechápavý.
" Kde je Robert ? " její výraz se změnil, když mluvila o Robertovi, vždy se usmála . Byl přece dokonalá partie ! Pochopila jsem, proč se mi hrabe v pokoji ! Hledala důvod proč už u nás není můj dokonalý přítel !
" Maminko, dneska nedojde..Pohádali jsme se, děkuji za pochopení, žádné další dotazy prosím ! " podívala jsem se na mamku vážně . Štve mě, že mu dává před každým přednost ! Furt jen samý Robertek ! Přitom on si na mě udělá čas dvakrát týdně ! V pátek, aby fotbalisti žárlili a v sobotu ,aby udělal dojem na mou mamku! Měla jsem ho hrozně ráda a nechtěla jsem ho ztratit,ale na tom,co mi včera řekla An opravdu něco bylo.
" Je to jediný rozumný kluk,který se okolo tebe motá ! Né , že ho necháš zdrhnout ! " nechápala jsem ji ! Věřím tomu, že až se s ním jednou rozejdu , ona mi to vyčte ,ať bude důvod jakkýkoli ..
" Nerozumíš tomu,tak se to toho laskavě nepleť ! " ani jsem nevěřila,že jsem to mé nadměrně přísné matce řekla !Jen zalapala po dechu a než stihla něco říct už jsem byla ve svém pokoji a balila si věci na ukončenou . Zapomněla jsem si vzít malovátka a všechno,rychle jsem jen vzala rifle, popadla tričko a utíkala jsem k Adrianě. Od dvěří jsem zařvala,že dojdu večer . Mamka mi chtěla něco říct,ale taťka ji zastavil. Zazvonila jsem u Adriany. Nečekala to.Držela v ruce klarinet a zírala na mě, ale když si všimla,že mám v očích slzy poodstoupila od dveří a beze slov mě pustila dál . Pak jen zavřela, rozhlédla se, co mi kdo mohl říct a došla do pokoje,aby mě objala . Byla pro mě ostrov uprostřed moře .
" Co se stalo ? " povolila objetí abych mohla mluvit a utřela mi slzy . Cítila sjem úlevu,že to můžu říct zrovna jí.
" Mamka mi nadala,že jsem se pohádala s Robertem ! Vlastně jsem i na sebe naštvaná ! Je to jediný kluk co o mě má zájem. " zase se mi v očích udělaly slzy a já je pustila ! Nechala jsem tomu volný průběh, An už mě viděla plakat a vždycky to byla ona,kdo mi pomohl !
" Podívej ! Tvoje mamka je naštvaná proto,protože si myslí, že je dokonalý ! Ty ho znáš takový jaký je ! Zapomněl na tvůj svátek i narozeniny ! A až když jsem ti popřála před ním, tak mu to dopálilo a popřál ti a dělal, že dárek zapomněl ! Jo jasně, už dvakrát po sobě ! Je to ubožák ,který jediné co má, tak vysoké ego a auto k tomu ! A ty ? Sakra dívala si se někdy do zrcadla !? Jsi ta nejčestnější a nekrásnější blondýnka pod sluncem ! Si hodná a chytrá a věř mi, že tě chce nespočet kluků , jen kdybys je chtěla vidět ! :) " Objetí jsem stiskla..Věděla jsem,že přehání ale přesně tohle jsem potřebovala slyšet.Po chvíli ticha se ozvalo zaklepání, vešla paní Straková a zeptala se ,jestli u nich budu obědvat . Nechtěla jsem ,ale přesvědčila mě, že kuřecí steaky umí nejlepší,tak jsem zůstala a spolu s něma a jejich hodně vtipným taťou,kterého jsem ji opravdu záviděla, jsem poobědvali a jako dezert si dali Andinu buchtu ,kterou pekla den před tím a myslím,že na to, že pořádně neumí udělat ani vajíčka se jí povedla !
Já a Adriana jsme se šly chystat a paní Straková umyla nádobí ! Chtěla jsem ji pomoct ,a le trvala na tom,že se mám jít chystat . Nakonec to za mě chytl pan Straka, který ještě potom dlouho vtipkoval o tom,jak kruté ženy jsou !
Adriana si vyžehlila vlasy a udělala si rybí cop,který ji hrozně slušel . Mně je taky vyžehlila,ale cop jsem nechtěla . Nevydržel by mi a ani mi neslušel .Obě jsme se oblékly a začaly malovat ! mezí tím uběhly 3 hodiny ( není divu vyžehlit mou kudrnatou hřívu trvá skoro věčnost ! ) a my mohly jít ! Podívala jsem se na An , dneska to byl hlavně její a Davidův večer . Navoňaly jsme se a vyšly jsme do víru Tučap,což znamenalo,že nikdo nikde není :D Došly jsme na hřiště,bylo tam už spoustu lidí ,ale hlavně jsem tam viděla je ! Naše prince , jak by řekla poetická část mého JÁ . V tom jsem si ale všimla Roberta ! Stál tam s Maruškou,držel ji za ruku a cosi ji šeptal do ucha . Drcla jsem do An , podívala se mým směrem a podívala se mi do očí.
" Já ti to říkala. Udělej, co chceš,ale jestli kvůli němu budeš brečet, za mnou nechoď ! "
věděla jsem,že to myslí vážně,ale tyhle slova jsem nepotřebovala.Došla jsem k němu,jakmile mě vidět,pustil její ruku ..Usmál se a rozešel ke mně, snažil se mě chytit za ruku ale vyhla jsem se jí.
" Já nevím,jeslti si nás pleteš ,ale to Adriana nosí brýle,já slepá nejsem,takže sjem tu ruku viděla ! " podívala jsem se na Roberta a pochopila, že mi za slzy nestojí.Vždykcy jsem myslela,že člověk nemůže změnit názor z minuty na minutu,ale asi je to možné ! Pohradala jsem jím !
" Jejda, držel jsem ji za ruku, tak se z toho nepodělej ! Vždyť jsme se nelíbali ! " i on pohrdal mnou ! Mou naivitou a mou mladostí !
" Jo,ale jde tu o princip. Jen tak mimochodem,kdy mám narozeniny a kdy je naše výročí ? po ročním vztahu ybs to mohl vědět,ne ? " věděla jsem, že neví která bije,ale chtěla jsem to slyšet od něj !
" Víš co ? Končím s tebou ! Chytla si moresy té krávy Adriany, tohle nejsi ty ! " snažil se odejít,ale já ho chytla za ruku otočila ho podívala se mu do očí a ujela mi ruka a pleštila mu ! Zůstal stát jako opařený ale nic neudělal ! Potom se jen nasraně otočil,cosi zamumlal a odešel . Nevěřila jsem tomu ! Adriana to viděla,doběhla za mnou chytla mě a dovedla na parket ! Nebrečela jsem pro něj ! Už ne a už nikdy víc ! Došel za mnou Petr ! Tančili jsme spolu na My heart will go on a on mi nabídl jeho rty.Odmítla jsem je . Teď jsem se rozešla s Robertem,nebyla jsem připravena na další vztah .
" Kde je An a David ? " ani nevím,kdy se vytratili,a le vytočilo mě to !
" Já nevím, musíme to řešit ? Chcou mít svoje soukromí ! " Petr to nepochopil a já sebe vlastně taky ne . Proč mi to sakra vadí ? Chvíli jsme ještě tančili,ale chtělo se mi na záchod tak jsem Petra opustila. Než jsem došla k záchodkům našla jsem svou ztracenou kamarádku.Seděla úplně v zadu,aby na ně nikdo neviděl a líbala se s Davidem . Pichlo mě u srdce,ale nebylo to radostí.Žárlila jsem ! SAKRA JAKTO ? ..Došla jsem k ní a pošimrala ji,hrozně se lekla,ale když mě viděla,usmála se. Podívala jsem se na Davida.Byl opilý,jako vždy.Chtěla jsem říct An,že to nemá cenu,ale nevěřila by mi. Nechtěla jsem je rušit a tak jsem odešla za Petrem. Byla jsem naštvaná,ale nevěděla jsem proč.Tančit už jsem nešla.Šla jsem si na čistou vodu a potkala jsem mamku.
" S Robertem jsem se rozešla . Bylo málo a podvedl by mě z Marií .." podívala se na mě. Její oči byly jiné jako ráno.
" Dělej jak myslíš a omlouvám se za to ráno .. " usmála se . Ano,tohle je ta mamka,kterou potřebuju.Obajala jsem ji..
" Kdy se chystáš domů ? " podívala se na mě a postavila mě na světla aby si prohlédla,jeslti jsem náhodou nepožila alkohol .
" Já se napiju vody a vezmu An a půjdem .."
"Běžte ,tady už je to stejně samý opilec."
Rozloučila jsem se s Petrem,znovu mi nabídl rty ale využila jsem je jen k puse. Nečekala jsem,že to bude chápat, ale mohl být rozumnější . Došla jsem pro Adrianu,až teď jsem si všimla,že má popité,a že si to jdou s Davidem za ruky přímo do davu ! Zastavila jsem ji. Chvíli nechápavě hleděla,ale když si všimla, že jsem to já natáhla se,dala mi pusu a odešla s ním dál.
Tohle dělá vždycky,věděla jsem,že nemá cenu na ni čekat,ale i tak jsem čekala.Sledovala jsem,jak se plazí po opilém Davidovi a věděla,že ji to je k ničemu.Stejně zítra nebude vědět kdo je . Po chvíli tam ale došla Adrianina mamka,něco Adrianě řekla,ta se zvedla a šla za mnou.A tak jsem opilou Adrianu vedla domů .
" Cos pila prosím tě ? " chytla jsem si pod ramena aby nepadala
" Zelenou ! ha ! Ta totiž porazí i JELENA ! Líbali jsme se ,viděla si to ? "
" Jo,super ! Oba ožralí. To musel být fakt zážitek ! " zastavila se, myslela jsem, že bude zvracet ale ona se jen usmála a šla dál.
" Jo je. Aspoň toto spolu máme.Co Peťa ? "
" Ale jo,tančili jsme spolu,ale nic víc.Nechci to uspěchat .."
" Já taky ne, já taky ne." posadila jsem AN na jejich schody,vzala od ní klíče a odemkla dům.Doma byl jen ten jejich čoklík,co mě měl rád tak jsem se s ním pomazlila a dala An do postele.Je hloupá.Zítra bude litovat,jako vždy. Bude chtít být silná a tak se z toho vyhraje . Ale po nocích mi bude psát a bude brečet.Tak jako celý tento rok,ale vlastně ji obdivuju.Ona to vydrží celý den,kdy do ní rýpou co David,ona se tomu směje a až když odboje 21 hodina brečí.Jako malé dítě.Brečí ,aby ráno mohla vstát a usmívat se . Je tak silná,chtěla bych být jako ona,ale nejsem.A nebudu.Až teď na mě ten rozchod dolehl.Došla jsem k sobě do pokoje,sedla na postel a rozbrečela se.Rok byla dlouhá doba.Bude mi chybět,ale bude mi líp..Snad.jak babička vždycky říká : " Nějak bylo,nějak bude.."

Sen Adriany!

17. srpna 2012 v 21:29 | - B
Až jednou přijdeš se slzami v očích a ve falečných nadějích,že bych ti mohla odpustit, podívu se na tebe se stejnou ironií s jakou ty ses díval na mě a zašeptám : " Tohle je to,na co jsem čekala roky.Teď ty toužíš po mně,a já jen držím v ruce flašku rumu a dělám,že ti nerozumím! " ty se na mě s křečí usměješ a zašeptáš : " Já vím,ztratil jsem tě !" . Já se se vzpomínkami na minulost rozbrečím a zakričím,jako bych chtěla aby mě všichni kolem,i když nikde nikdo není slyšeli : " Tys mě ale neztratil ! Tys mě nechal jít ! "